Taisyklės

1. Bilietas

1.1. Visiškai apmokėtas ir galiojantis bilietas yra keleivio ir bagažo vežimo sutartį patvirtinantis dokumentas, kuriuo vadovaujantis vežėjas atlieka pervežimą.

1.2. Keleivis privalo pateikti bilietą vežėjui, kitam įgaliotam asmeniui reikalaujant. Keleivis privalo išsaugoti bilietą visos kelionės metu, jeigu vežėjas jo nepakeičia kitu lygiaverčiu dokumentu.

1.3. Bilietas tinkamas tiktai toms paslaugoms, kurios nurodytos ant bilieto.

1.4. Bilietas numato pervežimą oru nuo išvykimo oro uosto iki galutinės orouosto paskirties vietos. Biliete nėra numatytas transportas tarp oro uostų arba pervežimas vieno oro uosto ribose, jeigu biliete nenumatyta kitaip.

1.5. Įsigyjant bilietą, keleiviui papildomai reikia sumokėti valstybinių įstaigų, oro uosto arba kitų paslaugų tiekėjų nustatytas įmokas ir mokesčius.


2. Vežėjas turi teisę atsisakyti keleivį ir bagažą pervežti oru, jeigu:

2.1. keleivis pažeidžia norminių aktų reikalavimus;

2.2. keleivis kelia grėsmę arba trukdo kitiems keleiviams;

2.3. keleivio elgesys kelia grėsmę oro pervežimo (skrydžio) saugumui, kitų keleivių arba trečiųjų asmenų turtui, trukdo viešajai tvarkai;

2.4. keleivis atsisako vykdyti vežėjo, jo darbuotojų arba orlaivio įgulos nurodymus;

2.5. keleivis atsisako patikrinimo;

2.6. keleivis nesumokėjęs įmokų, mokesčių arba kitų mokėjimų, kurie privalomi pervežant oru (skrendant);

2.7. keleivis neturi arba atsisako pateikti kelionei tinkamus dokumentus;

2.8. keleivio bilietas:

a) yra sugadintas;

b) yra prarastas;

c) biliete nurodytos datos yra pasikeitusios ir neatitinka kitų kelionės dokumentų;

d) kyla įtarimas, kad bilietas įgytas neteisėtu būdu arba biliete nurodytas asmuo, kuris pagal vežėjo duomenų bazės duomenis neturi teisės būti pervežamas oru (skristi).

2.9. keleivinio oro transporto registracijos metu nebuvo atėjęs prie įlaipinimo vartų;

2.10. keleivis nepateikė vežėjui šiose Taisyklėse minėtos informacijos;

2.11. keleivio bagažas neatitinka vežėjo Taisyklių;

2.12. atsisakymas yra pagrindžiamas kitais galiojančiais teisiniais normatyvais.


3. ES skysčių gabenimo taisyklės

3.1. Nuo 2006 metų lapkričio 6 dienos pradėjo galioti naujos ES skysčių gabenimo per saugumo patikrinimo punktus oro uostuose taisyklės. Taisyklės taikomos visiems keleiviams, vykstantiems iš ES oro uostų į visus paskirties oro uostus. Tai reiškia, kad saugumo patikros vietose bus tikrinami skysčiai, taip pat įsitikinama, ar su savimi bei savo rankiniame bagaže neturite kitų draudžiamų daiktų. Naujosios taisyklės neriboja skysčių kiekio, kurį įsigyjate už įlaipinimo talonų tikrinimo vietų esančiose parduotuvėse ar ES vežėjo orlaivyje.

3.2. Skysčiais laikomi (rankiniame bagaže atskiruose, ne didesniuose nei 100 mililitrų, induose supakuoti žemiau pateiktame sąraše nurodyti skyščiai):

a) vanduo ir kiti gėrimai, sriubos bei sirupai;

b) kvepalai;

c) kremai, losjonai ir aliejai;

d) skutimosi putos, kitos putos;

e) dezodorantai;

f) dantų pasta, kitos pastos;

g) aerozolinės priemonės;

h) žėlė-plaukų, dušo;

i) blakstienų tušas, skysti šešėliai, kreminės pudros;

j) panašios skystos konsistencijos medžiagos.


4.Oro uoste (patikros metu)

4.2. pateikite visus turimus skysčius saugumo patikros vietose supakuotus į permatomą 1 litro maišelį (vienas maišelis vienam keleiviui);

4.3. nusivilkite viršutinius drabužius (švarką, paltą ir pan.) jie bus tikrinami atskirai;

4.4. iš rankinio bagažo išimkite ir atskirai padėkite nešiojamuosius kompiuterius ir kitus elektroninius prietaisus; jų patikra bus vykdoma atskirai;


5. Nedraudžiama

5.1. Didesnės talpos skyščius susidėti į registruojamą bagažą, sugriežtintos skyščių taisyklės taikomos tik rankiniam bagažui;

5.2. vežtis rankiniame bagaže kelionės metu skirtus vartoti vaistus, taip pat maistą kūdikiams. Gali būti paprašyta įrodyti, kad minėtieji gaminiai jums būtini, taip pat kūdikių maistą, bei gėrimą paragauti;

5.3. Jei kuo nors abejojate, prieš kelionę kreipkitės į vežėjo agentą. Tikimės jūsų supratimo ir bendradarbiavimo su oro uosto saugumo ir vežėjų darbuotojais.


6. Bagažas

6.1. Rekomenduojame susipažinti su aviakompanijos bagažo pervežimo taisyklėmis. (Atkreipiame dėmesį, jog dažniausiai pigių skrydžių bendrovės bagažo neperkelia, dėl detalesnės informacijos rekomenduojame susisiekti su mumis telefonu +370 5 230 40 00 arba el. paštu uzsakymai@rezervacijos.ltDažniausiai aviakompanijos neatsako už vertingų ir dūžtančių daiktų pervežimą. Jei turite tokių daiktų, rekomenduojame papildomai apsidrausti, ar už papildomą mokestį užpildyti specialią deklaraciją registracijos oro uoste metu. Neužpildžius papildomos deklaracijos ar neapsidraudus, aviakompanijos atsakomybė už sugadintą ar prarastą bagažą neviršys 1000 SDR (apie 1200 EUR).

6.2. Dėl skrydžių saugumo reikalavimų draudžiama pervežinėti pavojingų daiktų ar sprogmenų. Susisiekite rezervacijos.lt pagalbos ir informacijos telefonu +370 5 230 40 00 arba el. paštu: uzsakymai@rezervacijos.lt. Darbo laikas I-V nuo 09.00 iki 18.00 val., VI-VII - nedirbame - ar oro uosto muitine, jei nesate tikri dėl to, ar visi Jūsų daiktai gali būti transportuojami.

6.3. Rankinis bagažas.

6.3.1. Rankinio bagažo išmatavimai paprastai negali viršyti 55x40x20cm, bet kiekviena aviakompanija nustato savo rankinio bagažo matmenis. Jei planuojate paimti su savim į saloną tam tikrų daiktų, prašome patikrinti ar aviakompanijos taisyklės tai leidžia. Rankinio bagažo svoris paprastai būna nuo 5kg iki 10kg.

6.3.2. Jei Jums iki galo nėra aišku kokios yra leidžiamos rankinio bagažo normos Jūsų skrydžiams  susisiekti su rezervacijos.lt telefonu  +370 5 230 40 00 ar el. paštu: uzsakymai@rezervacijos.lt. Darbo laikas I-V nuo 09.00 iki 18.00 val., VI-VII - nedirbame.

6.4. Registruojamas bagažas

6.4.1. Kartu su bilietu Jūs galite nusipirkti/įtrauktas į bilieto kainą ir tam tikro svorio bagažą. Kiekviena aviakompanija nustato savo nemokamai pervežamo bagažo normas. Paprastai aviakompanijos ekonominės klasės keleiviui nemokamai leidžia pervežti 23 kg, o verslo klasės keleiviui – 30 kg regitruoto bagažo. Žemų sąnaudų aviakompanijų bagažas yra apmokestinamas papildomai. Nemokamai leidžiamas pervežti bagažo svoris bus nurodytas Jūsų biliete.

6.4.2. Išimtys: skrydžiams į JAV, Kanadą, Tolimuosius Rytus ar Pietų Ameriką gali būti taikomos didesnės nemokamai leidžiamo vežti bagažo normos: 1 bagažo vienetas 23kg ekonominės klasės keleiviams ir 2 bagažo vienetai po 23kg verslo kasės keleiviams.Kiekvienos aviakompanijos taisyklės gali skirtis nuo bendrųjų, todėl dėl tikslios informacijos apie leistino nemokamo bagažo normas prašome kreiptis tiesiogiai į aviakompaniją, vykdančią Jūsų skrydį arba į rezervacijos.lt pagalbos ir informacijos telefonu +370 5 230 40 00 ar el. paštu: uzsakymai@rezervacijos.lt. Darbo laikas I-V nuo 09.00 iki 18.00 val., VI-VII - nedirbame.

6.4.3. Jeigu norite pervežti daug bagažo, pasirūpinkite tuo iš anksto ir susisiekite su krovinius gabenančiomis įmonėmis. Taip pat įsitikinkite, kad vieno lagamino svoris neviršija 23kg , kitaip Jūsų gali paprašyti bagažą perpakuoti.

6.4.5. Jei Jums iki galo nėra aišku kokios yra leidžiamos registruoto bagažo normos Jūsų skrydyje(-žiuose); ketinate vežtis daugiau nei 1 lagaminą; ketinate vežtis daiktų daugiau nei 23kg; turite nestandartinio bagažo - susisiekti su rezervacijos.lt telefonu +370 5 230 40 00 ar el. paštu: uzsakymai@rezervacijos.lt dar iki skrydžio arba prieš įsigyjant bilietą.


7. Ryanair bagažas

7.1. Jei Ryanair skrendate su registruotu bagažu, bagažą priduokite prie "baggage drop off" stovo arba prie registracijos langelio, kuriame nurodytas Jūsų skrydis.

7.2. LABAI SVARBU: Laikas, kuris nurodytas Jūsų įsodinimo talone, - tai laikas, kada Jūs turite atvykti prie įsodinimo vartų. Jei pavėluosite - aviakompanija pasilieka teisę Jūsų neįleisti į lėktuvą. Tad, jei matote, kad nespėsite atkreipkite dėmesį, visada būna laisvas kuris nors registravimo langelis, priimantis vėluojančiųjų bagažą.

7.3. Jei Jūs skrendate tik su rankiniu bagažu, eikite tiesiai pro saugumo patikrą.

7.4. Ryanair rankinis bagažas yra nemokamas. Daugiausiai gali sverti 10kg. Jis privalo būti ne didesnis nei 55x40x20cm. Jūs galite turėti vieną bagažo vienetą ir vieną mažą rankinę ne didesnę nei 35x20x20 cm, kuri nėra sveriama. Tai, ką Jūs įsigysite duty-free parduotuvėje, turi tilpti į Jūsų rankinį bagažą. Kadangi Ryanair lėktuve gali tilpti tik 90 rankinio bagažo vienetų Jūsų gali paprašyti atiduoti savo rankinį bagažą į registruoto bagažo skyrių. Tai nebus apmokestinta papildomai, tokį bagažą atskridus reikės atsiimti kartu su kitais registruotais bagažais oro uosto bagažo išdavimo salėje.

7.5. Rankiniame bagaže negali būti degių ir aštrių daiktų (peiliukai, kosmetinės žirklės, dildės ir kiti panašūs daiktai) bei skysčių didesniuose nei 100 ml įpakavimuose.

7.6. Didžiausi vieno registruojamo bagažo vieneto matmenys yra 0,81 m aukštis; 1,19 m plotis; 1,19 m ilgis, svoris 15 kg arba 20 kg.


8. Wizzair bagažas

8.1. DĖMESIO: Oro bendrovė "Wizzair" nemokamai leidžia pasiimti mažesnį orlaivio salono bagažą, kurio dydis negali viršyti 42x32x25cm (bagažas privalo tilpti po keleivio sėdyne priešais Jus), šio bagažo svoris nėra matuojamas

8.2. „Wizz Air“ siūlo pasirinkti iš dviejų orlaivio salono bagažų tačiau galioja taisyklė, kad vienam keleiviui orlaivio salone leidžiama turėti tik vieną bagažo vienetą:

8.3. Mažas orlaivio salono bagažas, kurio dydis negali viršyti 42x32x25cm (bagažas privalo tilpti po keleivio sėdyne priešais Jus), šio bagažo svoris nėra matuojamas.

8.4. Didelis orlaivio salono bagažas (mokamas): Jei jūsų orlaivio salono bagažas yra didesnis už mažą orlaivio salono bagažą, tačiau neviršija 56x45x25cm, jūs galite jį pasiimti į orlaivio saloną už nustatytą mokestį. Jis privalo tilpti viršutiniame salono bagažo skyriuje.

8.5. Jei rankinio bagažo svoris arba dydis viršija nurodytus matmenis, bagažas gabenamas kaip registruojamas bagažas ir taikomas bagažo mokestis.

8.6. Registruotasis bagažas, gabenamas bagažo skyriuje.

8.7. Didžiausi vieno registruojamo bagažo vieneto matmenys yra: plotis: 1,499 m aukštis: 1,194 m ilgis: 1,715 m, svoris ne daugiau kaip 32kg.

8.8. LABAI SVARBU: Laikas, kuris nurodytas Jūsų įsodinimo talone (40 min. iki skrydžio), - tai laikas, kada Jūs turite atvykti prie įsodinimo vartų. Jei pavėluosite - aviakompanija pasilieka teisę Jūsų neįleisti į lėktuvą. Tad, jei matote, kad nespėsitea tkreipkite dėmesį, visada būna laisvas kuris nors registravimo langelis, priimantis vėluojančiųjų bagažą.


9. Draudžiamų bagaže vežti daiktų sąrašas

Keleiviams neleidžiama turėti šių priemonių, kurios yra apribotos apsaugos oro uostuose ir lėktuvo viduje:

9.1. Šautuvai, žiebtuvėliai ir ginklai ar objektai, atrodantys, kad gali iššauti ar sukelti žalą:

a) visi žiebtuvėliai ir jo sudedamosios dalys (pašalinti teleskopinius įrenginių prietaisus);

b) žiebtuvėlio imitacijos;

c) revoliucinės strėlės ir vinių šautuvai;

d) kurtinančios ar šokiruojančios priemonės, pvz., sprogstamosios lazdelės, balistinę energiją naudojantys ginklai ir t.t.;

e) visų tipų žaisliniai šautuvai;

f) smailūs/ašmeniniai ginklai ir aštrios detalės, kurios gali būti panaudotos kaip ginklai užpuolant ar savigynai, gali būti žalos priežastis, įskaitant:

- kirvius, žeberklus, ledų kirtiklius, slidžių lazdas ir t.t.;
žirklės smailiomis ašmenimis ir daugiau kaip 6 cm ilgio visų rūšių peiliai, įskaitant skustuvus ir peiliukus (išskyrus saugius ar vienkartinius skustuvus su uždaromais peiliukais);
- amatininkų įrankius, kurie gali būti panaudoti kaip ginklai, pvz., skalpelius, atsuktuvus, grąžtus, reples, raižytuvus ir t.t.

9.2. Atšipę instrumentai. Kiekvienas atšipęs instrumentas gali būti žalos priežastis:

a) visų rūšių vėzdai ir lazdos; kajakų ir kanojų irklai, riedlentės ir t.t.;

b) karinio amato įranga, pvz., ryžių spragilai ir t.t.

9.3. Sprogstamosios ir degios medžiagos, sprogūs prietaisai/jų sudedamosios dalys – kiekviena sprogstamoji ar labai degi medžiaga gali sukelti riziką keleivių sveikatai ir įgulai ar lėktuvo nuosavybės saugumui:

a) amunicija, sprogmenų galvutės, detonatoriai ir detonatorių kabeliai, sprogstamosios ir sprogimo aparatai ir t.t.;

b) minos, granatos, fejerverkai, kita pirotechnika, dūmų gaminimo dėžutės ir šoviniai, kibirkštys ir t.t.;

c) dujos ir dujų konteineriai – butanas, propanas, acetelinas, deguonis – didelės talpos;

d) degus skystas kuras (tekantys žiebtuvėliai, aerozoliniai dažai, dažų dėžutės ir t.t.);

e) alkoholiniai gėrimai, stipresni nei 70 %.

9.4. Cheminės ir toksinės medžiagos – kiekviena cheminė ar toksinė medžiaga, kuri gali sukelti riziką keleivių ir įgulos sveikatai ar lėktuvo nuosavybės saugumui:

a) rūgštys ir alkaloidai, sublimatai (t.y. ėdanti medžiaga) ar balinančios medžiagos ir t.t.;

b) luošinantys ar netinkami purkštuvai – kuoka, pipiriniai purkštuvai, ašarinės dujos ir t.t.;

c) nuodai, infekciškai ar biologiškai rizikingi daiktai – infekuotas kraujas, bakterijos, virusai ir t.t.;

d) radioaktyviosios medžiagos;

e) daiktai, sukeliantys savaiminius užsidegimus.


Sąlygos ir taisyklės

Lėktuvo bilietų datos ir pavardės keitimo, grąžinimo, bagažo gabenimo taisykles nustato konkreti skrydžių bendrovė. Rezervuodami/pirkdami bilietą, susipažinkite su pasirinktos skrydžių bendrovės taisyklėmis.

Rezervuodami lėktuvo bilietą, vadovaukitės nurodymais rezervacinėje sistemoje, atkreipkite dėmesįį elektroninius pranešimus savo pašto dėžutėje. Iškilus klausimams susisiekite su mumis telefonu ar elektroniniu paštu.

Įvykdžius apmokėjimą, elektroninis bilieto patvirtinimas yra atsiunčiamas Jums elektroniniu paštu nedelsiant po apmokėjimo gavimo, bei patvirtinimo.

Įsigijus bilietą, įsigalioja skrydžių bendrovės taisyklės.

Pagal mūsų taisykles ir sąlygas ir kiek leidžia įstatymai, mes būsime atsakingi tik už tiesioginę žalą ar nuostolius, kuriuos patyrėte dėl mūsų su paslaugomis susijusių įsipareigojimų nesilaikymo. Kompensuotina nuostolių suma apribojama jūsų užsakymo suma, nurodyta užsakymo patvirtinimo el. laiške (vieno ar keleto susijusių įvykių atveju).

Originali lietuviška šių sąlygų ir taisyklių versija gali būti išversta į kitas kalbas. Išverstas tekstas yra traktuojamas kaip paslauga svetainės lankytojams, tai nėra profesionalus vertimas, jūs negalite juo remtis, gindami savo teises. Kilus nesutartimams dėl šių taisyklių ir sąlygų turinio ar jo interpretavimo, arba neatitikimų tarp vertimo į bet kurią kalbą iš pateiktos versijos lietuvių kalba, lietuviška versija visais atvejais bus laikoma galiojančia, neginčijama ir galutine.

Jei bet kuri šių taisyklių ir sąlygų dalis yra ar tampa neteisinga, negaliojančia ar neįgyvendinama, likusios lieka galioti ir turite jų laikytis. Tokiu atveju neteisinga dalis lieka maksimaliai galioti tiek, kiek leidžia šiai sričiai taikomi įstatymai, ir jūs turėsite sutikti su panašia į neteisingą, negaliojančią ar neįgyvendinamą dalimi, priklausomai nuo šių taisyklių ir sąlygų turinio ir tikslo.


Pretenzijos

Jeigu turite nusiskundimų, pretenzija, su dokumentais, pagrindžiančiais jos pagrįstumą, turi būti pateikiama el. paštu: uzsakymai@rezervacijos.lt. Pretenzijos nagrinėjamos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

Visi nesutarimai, kilę dėl šių Taisyklių vykdymo, sprendžiami derybų būdu. Nepavykus susitarti per 20 (dvidešimt) kalendorinių dienų, Keleivis gali pateikti prašymą Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (Vilniaus g. 25, 01402 Vilnius, el. p. tarnyba@vvtat.lt, tel. 852626751, interneto svetainėje www.vvtat.lt, jos teritoriniams padaliniams apskrityse – vvtat.lt/index.php?470187665) ar užpildyti prašymo formą EGS platformoje http://ec.europa.eu/odr
Asmens duomenų apsaugos tvarkymo taisyklės

1. Bendrosios nuostatos

1.1. Internetinės svetainės www.rezervacijos.lt (toliau – „Svetainė“) savininkas ir administratorius, kaip ir asmens duomenų valdytojas yra UAB OVIOSOFT (toliau – „Pardavėjas”), adresas korespondencijai Verkių g. 25C Vilnius, Lietuva, elektroninio pašto adresas – uzsakymai@rezervacijos.lt. 1.2. Šios asmens duomenų apsaugos tvarkymo taisyklės (toliau – „Taisyklės“) – tai rašytinis dokumentas, kuris reglamentuoja pagrindinius principus ir tvarką, ir kuriuo besąlygiškai remiasi visi besinaudojantys Svetaine ir (ar) jos paslaugomis.

1.3. Lankytojo (toliau – „Pirkėjas“) asmeninių duomenų tvarkymą nustato Lietuvos Respublikos Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas ir kiti teisės aktai, reglamentuojantys tokių duomenų rinkimą, bei šios Taisyklės.

1.4. Pirkėjas bet kokiu būdu ir forma naudodamasis Svetaine ir (ar) jos paslaugomis yra visiškai atsakingas ir neatšaukiamai įsipareigoja laikytis visų šiose Taisyklėse nustatytų reikalavimų.

1.5. Pardavėjas įsipareigoja užtikrinti Pirkėjo asmens duomenų apsaugą Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka.

 

2. Asmens duomenų tvarkymas

2.1. Bendri duomenų tvarkymo principai

2.1.1. Pirkėjas sutinka, kad asmens duomenys, kuriuos jis savo noru pateikia registracijos anketoje, būtų tvarkomi prekių ir paslaugų pardavimo Svetainės Pardavėjo veiklos analizės ir tiesioginės rinkodaros tikslais.

2.1.2. Pardavėjas renka asmens duomenis: vardą, pavardę,el. pašto adresą, telefono numerį, asmens doumento numerį, išdavimo datą, galiojimo datą, bei gimimo datą, tam, kad: apdoroti skrydžių užsakymus, išspręsti problemas susijusias su skrydžių bilietų išdavimu.

2.1.3. Pirkėjas, nepageidaujantis, kad jo elektroninis pašto adresas ir telefono numeris būtų tvarkomi tiesioginės rinkodaros tikslu, turi informuoti apie tai Pardavėją elektroninio pašto adresu uzsakymai@rezervacijos.lt.

2.1.4. Naudojantis el. bankininkyste Pirkėjas pinigus perveda į Svetainės atsiskaitomąją sąskaitą, tad atsakomybė už duomenų saugumą šiuo atveju tenka atitinkamam bankui, kadangi visos piniginės operacijos vyksta banko elektroninės bankininkystės sistemoje.

2.2. Asmens duomenų teisėto tvarkymo kriterijai.

2.2.1. Pardavėjas pripažysta ir gerbia kiekvieno fizinio asmens, kuris lankosi Svetainėje, teisę į privatumą.

2.2.2. Asmens duomenys gali būti tvarkomi tik kai Pirkėjas duoda sutikimą   (Žr. rezervacijos.lt bilietų įsigyjimo taisykles taisyklės ). 

2.2.3. Duomenų subjektas asmens duomenis paskelbė viešai.

 

3. Asmens duomenų saugojimas ir sunaikinimas

3.1. Duomenų saugojimo, fizinės saugos, gavimo saugumo ir atsarginių kopijų darymo,archyvavimo funkcijų tinkamą priežiūrą atlieka UAB OVIOSOFT.

3.2. Asmens duomenys yra tvarkomi saugiomis priemonėmis, kurios apsaugo šiuos duomenis nuo neteisėto sunaikinimo, atskleidimo ar kitų neteisėtų veiksmų.

3.3. Pirkėjas supranta ir sutinka, kad visa asmeninė Pirkėjo informacija ir visas turinys, kurį jis bet kokiu būdu pateikia naudodamasis Svetaine ir (ar) paslaugomis, gali būti saugomas Pardavėjo visą lankymosi internetiniame tinklalapyje laiką ir dar 1 (vienerius) metus, skaičiuojant nuo Pirkėjo paskutinio apsilankymo internetiniame tinklalapyje www.rezervacijos.lt. Asmens duomenys gali būti tvarkomi ir ilgesnį laiką, jeigu to reikalauja Lietuvos Respublikos įstatymai ar kiti teisės aktai.

3.4. Pasibaigus asmens duomenų saugojimo laikui, visi duomenys yra ištrinami, už šių funkcijų tinkamą įvykdymą atsakingas duomenų valdytojas.

3.5. Pirkėjai turi teisę susipažinti su savo duomenimis ir juos patikslinti.

3.6. Jei Pirkėjas, susipažinęs su savo asmens duomenimis, nustato, kad jo asmens duomenys yra neteisingi, neišsamūs ar netikslūs, ir kreipiasi į duomenų valdytoją, duomenų valdytojas nedelsdamas privalo asmens duomenis patikrinti ir Pirkėjo prašymu (išreikštu rašytine, žodine ar kita forma) nedelsdamas ištaisyti neteisingus, neišsamius, netikslius asmens duomenis ir (ar) sustabdyti tokių asmens duomenų tvarkymo veiksmus, išskyrus saugojimą.

3.7. Jei Pirkėjas, susipažinęs su savo asmens duomenimis, nustato, kad jo asmens duomenys yra tvarkomi neteisėtai, nesąžiningai, ir kreipiasi į Pardavėją, Pardavėjas nedelsdamas privalo neatlygintinai patikrinti asmens duomenų tvarkymo teisėtumą, sąžiningumą ir Pirkėjo prašymu (išreikštu rašytine forma) nedelsdamas sunaikinti neteisėtai ir nesąžiningai sukauptus asmens duomenis ar sustabdyti tokių asmens duomenų tvarkymo veiksmus, išskyrus saugojimą.

3.8. Pirkėjo prašymu sustabdžius jo asmens duomenų tvarkymo veiksmus, asmens duomenys, kurių tvarkymo veiksmai sustabdyti, turi būti saugomi, kol bus ištaisyti ar sunaikinti (duomenų subjekto prašymu arba pasibaigus duomenų saugojimo terminui). Kiti tvarkymo veiksmai su tokiais asmens duomenimis gali būti atliekami tik:

3.8.1.  turint tikslą įrodyti aplinkybes, dėl kurių duomenų tvarkymo veiksmai buvo sustabdyti;

3.8.2.  jei Pirkėjas duoda sutikimą toliau tvarkyti savo asmens duomenis;

3.8.3.  jei reikia apsaugoti trečiųjų asmenų teises ar teisėtus interesus.

3.9. Pardavėjas privalo nedelsdamas pranešti Pirkėjui apie jo prašymu atliktą ar neatliktą asmens duomenų ištaisymą, sunaikinimą ar asmens duomenų tvarkymo veiksmų sustabdymą.

3.10. Asmens duomenys taisomi ir naikinami arba jų tvarkymo veiksmai sustabdomi pagal duomenų subjekto tapatybę ir jo asmens duomenis patvirtinančius dokumentus, gavus duomenų subjekto prašymą.

3.11. Jei Pardavėjas abejoja Pirkėjo pateiktų asmens duomenų teisingumu, jis privalo sustabdyti tokių duomenų tvarkymo veiksmus, duomenis patikrinti ir patikslinti. Tokie asmens duomenys gali būti naudojami tik jų teisingumui patikrinti.

3.12. Pardavėjas privalo nedelsdamas informuoti duomenų gavėjus apie duomenų subjekto prašymu ištaisytus ar sunaikintus asmens duomenis, sustabdytus asmens duomenų tvarkymo veiksmus, išskyrus atvejus, kai pateikti tokią informaciją būtų neįmanoma arba pernelyg sunku (dėl didelio duomenų subjektų skaičiaus, duomenų laikotarpio, nepagrįstai didelių sąnaudų). Tokiu atveju turi būti nedelsiant pranešama Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai.

 

4. Asmens duomenų perdavimas trečioms šalims

4.1. Pardavėjas įsipareigoja neatskleisti Pirkėjo asmens duomenų tretiesiems asmenims, išskyrus Pardavėjo partnerius, teikiančius prekių pristatymo arba kitas, su Pirkėjo užsakymo tinkamu įvykdymu susijusias paslaugas. Visais kitais atvejais Pirkėjo asmens duomenys tretiesiems asmenims gali būti atskleidžiami tik Lietuvos Respublikos teisės aktų numatyta tvarka.

4.2. Ne asmeninius Pirkėjo duomenis, t. y. duomenis, susijusius su Pirkėjo įsigytomis prekėmis, Pardavėjas gali naudoti statistikos tikslais. Toks statistikos duomenų rinkimas neleis tiesiogiai arba netiesiogiai nustatyti Pirkėjo asmens tapatybę. Pardavėjas pasilieka teisę statistinius duomenis perduoti trečiajai šaliai.

4.3. Pirkėjas, užsiregistruodamas šioje Svetainėje, bei užsakydamas prekes, įsipareigoja saugoti ir niekam neatskleisti prisijungimo duomenų. Pažeidus šią Taisyklių sąlygą visa su tuo susijusi atsakomybė tenka Pirkėjui. Pirkėjas sužinojęs apie jo prisijungimo duomenų atskleidimą nedelsdamas apie tai informuoja Pardavėją, kuris atsižvelgdamas į Pirkėjo pranešimą užblokuoja prisijungimą.

4.4. Pirkėjas sutinka ir prisiima visą atsakomybę dėl bet kokio pobūdžio žalos ar nuostolių atlyginimo, kurie jam ar tretiems asmenims gali atsirasti bet kokiu būdu Pirkėjui paskelbus, gavus, siuntus ar kitaip pateikus viešai savo asmens duomenis, ar kitą turinį šioje Svetainėje.

 

5. Taisyklių keitimas

5.1. Pardavėjas pasilieka teisę bet kuriuo metu vienašališkai pakeisti, taisyti ar papildyti šias Taisykles, atsižvelgdamas į teisės aktų nustatytus reikalavimus. Taisyklių pakeitimai ir (ar) papildymai įsigalioja po jų paskelbimo Svetainėje. Pirkėjui apsiperkant Svetainėje, taikomos Taisyklės galiojančios užsakymo pateikimo metu.

5.2. Jeigu Pirkėjas nesutinka su naujomis Taisyklėmis, jis turi teisę raštišku pranešimu jos atsisakyti.

5.3. Jeigu po Taisyklių pakeitimo arba papildymo Pirkėjas toliau naudojasi Svetainės teikiamomis paslaugomis, laikoma, kad Pirkėjas sutinka su naujomis Taisyklėmis.

5.4. Šios asmens duomenų valdymo Taisyklės, reglamentuojančios duomenų saugą, periodiškai peržiūrimos, prireikus atnaujinamos, kontroliuojamas jų vykdymas.

 

6. Baigiamosios nuostatos

6.1.Šios Svetainės www.rezervacijos.lt asmens duomenų apsaugos tvarkymo Taisyklės sudarytos vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais ir teisės aktais.

6.2.Šiose Taisyklėse numatytiems santykiams taikoma Lietuvos Respublikos teisė.

6.3. Visi nesutarimai, kilę dėl šių Taisyklių vykdymo, sprendžiami derybų būdu. Nepavykus susitarti, ginčai sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.